| liliforever2012 a întrebat:

vreau sa imi instalez wi-fi pe laptop dar nu stiu pe care sa il sa descarc si cum se instaleaza...am incercat mai multe dar nu au mers! Va rog ajutati-ma! Funda

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Wi fi este o tehnologie care permite comunicare prin unde radio cu ajutorul unei placi de retea wireless. nu poti descarca o componenta hardware.

| 0x11111051 a răspuns:

Laptopul trebuie sa aiba incorporat Wi-Fi

Intreaba la mag. de unde ai cumparat laptopul, sau pe saitul lor uitete la caracteristicele sale!

Daca este scris, inseamna ca trebuie sa gasesti doar cum sa il activezi!

| BigG a răspuns:

Descarca programul de pe acest site http://www.ma-config.com/en. El iti zice ce placa wi-fi ai si iti da linkul de download al driverului

| AlinNxD a răspuns:

Trebuie sa ai incorporat wifi,, nu il poti descarca