| ooAndrewoo a întrebat:

vreau sa imi pun windows 7 pe un calculator Dell optiplex gx 260 ( 1gb ram, procesor pentium 4 dual core 2.40 Ghz si placa video integrata Intel 82845 G/GL/GE/PE/GV ). Cand am cumparat calculatorul avea windows 7 instalat, functiona destul de greu pentru. ca pc-ul avea memoria de 512 Mb laughing... Am dezinstalat windows-ul 7 si am instalat xp. Acum vreau din nou sa imi instalez windows 7 pe calculator dar nu gasesc driverele pentru. placa audio, net si video care sa fie compatibile cu windows 7. pe site-ul oficial al dell.com la sectiunea drivers exista driverele astea dar nu sunt compatibile cu windows 7 crying... Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| LucianNitescu a răspuns:

Iti recomand programe de genul Driver Magician, Driver Scanner 2011, etc.
Uite cum facem poate maine daca nu sigur poimaine o sa fac un tutorial pe blogul meu cum sa iti cauti driverele prin intermediul unuia sau a mai multe proglame (Adresa blogului creamdisk.blogspot.ro)

3 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Baga pentru xp

| ooAndrewoo explică (pentru pozeanimate):

Pai si daca bag driverele pentru. xp crezi ca functioneaza? laughingrolling on the floor

| pozeanimate a răspuns (pentru ooAndrewoo):

Pai de unde au luat aia pentru 7 daca nu exista?
incercarea vina nu are
apropo de unde l-ai cumparat?
cauta dupa id al placii
aici bagi id
http://devid.info/ro/
cauti si instalezi manual driverul