| Teo1236453 a întrebat:

Salut TPU,vreau să îmi spuneți ce părere aveți despre această placă video şi de urmatorul pc, ce jocuri suportă si care nu le suportă? http://www.mediagalaxy.ro/......ddr3-linux

1 răspuns:
| TomaEugen a răspuns:

Trebuie sa recunosc ca piesele alese sunt cum s-ar spune "in pas cu moda". Ma bucur ca ai ales un i5 pentru gaming, avand in vedere pretul inexplicabil de mare al unui i7, ale carui performante difera aproximativ de 2 sau 3 FPS-uri fata de un i5. Placa video este una decenta, vei rula jocuri cu cerinte ridicate precum: GTA 5, Call Of Duty Black Ops 3, etc... Totusi, ceea ce te opreste din a juca jocurile enumerate mai sus este numarul de GB RAM, iti recomand cel putin 6, daca vrei sa joci jocuri "marfa". De asemenea, sistemul de operare nu te avantajeaza, un windows ar fi mult mai practic pentru gaming. Pe linux, sistemul de operare pe care personal il folosesc, scrii cod de obicei, nu prea sunt jocuri compatibile cu e. In rest, totul bine.