| MeMe123 a întrebat:

Vreau sa inregistrez cateva melodii si vreau un program care sa inregistreze sa pot edita vocea si sa inregistreze bine vocea. Nu vreau ceva complex si nici greu de folosit doar ceva bun si sa imi fac treaba....am luat AudaCity si se aude prost in el.....multumesc anticipat dau fundawinking

5 răspunsuri:
| AlexeHellsing a răspuns:

AudaCity n-are cum să se audă prost, mi-e-mi merge bestial. Poate ai nimerit o variantă proastă. Sincer, e foarte tare...

| MeMe123 explică (pentru AlexeHellsing):

Add me si invatama sa il folosesc laughing) sebi_number1

| Daniel_Tudoran_2000 a răspuns:

Pentru a avea o inregistrare buna a vocii ai nevoie de un microfon foarte bun unul in jur de 300-500 lei. Iti recomand un Blue Yeti sau un Blue Snow Ball.

| MeMe123 explică (pentru Daniel_Tudoran_2000):

Am un microfon bun am dat 300 lei pe elwinking pentru ca tata are un restaurant si microfonul e de la baiatu cu muzica si e destul de performantwinking

| Daniel_Tudoran_2000 a răspuns (pentru MeMe123):

Ce mai trebuie sa faci este sa inregistrezi intr-un format care nu este mp3. Formatul.mp3 este un format cu muzica foarte compresata si nu suna tocmai bine. Sunt unele formate( nu stiu sa dau un exemplu acum) mult mai bune.