| Danyel129 a întrebat:

Vreau sa-mi bag un joc pe telefon (Orange Nivo) prin cablu de date dar nu stiu unde sa-l salvez. Imi puteti spune un ar trebui sa pun jocul? In ce folder?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a instala aplicatiile descarcate in PC pe telefonul tau trebuie sa urmaresti urmatorii pasi :

1. Descarci aplicatia cu extensie.APK pe PC.

2. Copiezi aplicatia APK pe cardul SD al telefonului.

3. Deschizi managerul de fisiere al telefonului si rulezi aplicatia.APK.

4. Aceasta se va instala si o vei putea deschide din lista de aplicatii a telefonului

Cu prietenie,
Orange Helper

3 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Il pui oriunde pe card...nu conteaza.Cand vrei sa-l instalezi intri in card(adica fisierele mele)si intri in el apoi se instaleaza

| Danyel129 explică (pentru hp8510p):

Nu am "fisierele mele" pe telefon.

| ufromupps a răspuns:

Descarci Jocul in format apk pe calculator.
Conectezi prin USB telefonul la pc.
Faci un folder in Removable Disk(:z) (z e litera care corespunde la telefon. la tine poate fi G, H, I etc.)
Faci un folder pe nume apk
Deconectezi telefonul de la usb.
Intrii la My files.
Cauti folderul APK.
Deschizi fisierul.apk
Accepti, astepti pana ce termina de instalat. Si merge. happy Sper ca te-am ajutat.