| John312 a întrebat:

vreau sa-mi iau un telefon nou. Nu stiu pe care sa-l aleg dintre astea:s10/s20 sau iphone 11....eu de mic voiam iphone si imi e ca va merge greu dupa 2, 3 ani de folosinta...

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"nu stiu pe care sa l aleg ...eu de mic voiam iphone" - indeplinește-ți "visul"

"imi e ca va merge greu dupa 2 3 ani" - păi după principiul ăsta, nu te mai naști că... vorba aia

| mastadont a răspuns:

Nu va merge greu, iphone-ul e un telefon foarte bine construit care te ține ani buni dacă ai grijă de el. Eu doar iphone folosesc și sunt foarte mulțumit de el, am avut un iphone 4s, luat prin 2012, care și acum merge și tot e plimbat pe la rudele care nu au telefon lol.

| RaAlexandra a răspuns:

Stai linistit ca nu te tine 2-3 anilaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îţi recomand Galaxy S10.
Galaxy S20 încă mai are probleme la partea de software, părerea mea e că nu trebui să cumperi un telefon imediat cum apare.
Iphone-ul mi se pare (şi şi este) un telefon prea scump.

| Ineys a răspuns:

S20.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Iti pot garanta ca dupa 2-3 ani iPhone-ul 11 nu va merge greu, la fel ca si Samsung Galaxy S10 si Galaxy S20...
In limita bugetului tau iti recomand Galaxy S20, este un telefon cu un design placut si din punctul meu de vedere mult mai performant decat ultimul dispozitiv mobil Apple.
Iti pot face si o comparatie daca iti este de ajutor:
S20 suporta incarcare de tp wireless, este mai usor decat iPhone 11, are o rezolutie mult mai buna a pixelilor (claritatea ecranului), display putin mai mare, camera foto de claritate maxima, filmare in 8k si o baterie extrem de generoasa
Acum tu tragi concluzia happy