| Ionutz_9547 a întrebat:

Vreau sa-mi iau o placa video de 512 mb si nu stiu sigur daca am nevoie de un alt ecran cu rezolutie mare.Eu am un monitor cu rezolutia 1280x1024 este cea mai mare a lui. Spuneti-mi am nevoie de un monitor mai bun? Funda! repede!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de caracteristicile placii. Daca dadeai si denumirea ei... In general e bine ca monitorul sa aiba rezolutia maxima egala cu cea a placii video. De functionat vor functiona oricum dar nu la capacitate maxima.

| SuicideSilence a răspuns:

Merge si pe acest monitor

| andreiask a răspuns:

Nu este necesar. poti seta placa pe 1280x1024

| Ionutz_9547 explică (pentru andreiask):

Iti dau funda cand o iau si vad daca merge

| imaqtpie a răspuns (pentru Ionutz_9547):

Ce placa video? Si pentru resident0 nu mai vorbi daca nu stii, rezolutia la monitor conteaza cand iti iei o placa video.

Răspuns utilizator avertizat