| DjAbstraktw a întrebat:

Vreau sa-mi iau un Pc de Gaming.
Problema e ca nu are DVD rom.
Daca vreau sa bag win 10 pot sa-l descarc de pe net, sa-l pun pe stick si sa il instalez cum am la win 7?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Da, bineînțeles că poți. Dacă vei folosi componente de ultimă generație, îți recomand să folosești Windows 10.
Cel mai simplu este să descarci WiNToBootic sau Rufus, și cu unul din ele poți să faci stick bootabil.

13 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Doar un mort de foame se uita la 50 de lei pentru un DVD writer la noul sau computer de "gaming".
De ce nu cumperi unul cu DVD incorporat?

| Skippy223 a răspuns (pentru xerxes1):

PC slab? De ce ai merge inapoi, cand versiunile noi sunt mai compatibile, si mai bine optimizate? (cu exceptia W8 si 8.1)
Cine are nevoie de DVD in zilele astea? Eu am acelasi calculator de 3 ani, are DVD-rom dar nu l-am folosit niciodata.

| DjAbstraktw explică (pentru xerxes1):

De prost

| DjAbstraktw explică (pentru Skippy223):

Asa este eu nu am mai bagat CD de 4 ani in rabla actuala

| Superior a răspuns:

Ce PC de gaming? Nu te pripi, sa stim si noi ce PC este, poate te ajutam sa-ti faci ceva mai bun.

| DjAbstraktw explică (pentru Superior):

E ceva mai bun ca viking

| Superior a răspuns (pentru DjAbstraktw):

Da totusi link catre el, cine stie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dap,poti sa il bagi pe stick cum fac majoritatea. Mai rapid si mai usor.
Nu il asculta pe StefanLungu12, tu ia-ti ce PC vrei, nu e o problema majora. Poate nu ai DVD rom ca din bani aceeia sa ai componente mai bune.
Legat de Windows 8 e varza pe langa 10.Il folosescwinking
Diferenta enorma la bootare(deschidere). :*

| DjAbstraktw explică (pentru anonim_4396):

Daca puteam sa iti dau si tie o funda era bine si tu ai fost de ajutor dar ea mi-a dat si surse si asa e W10 e mult mai bun ca W8 poata ca prostu foloseste W8 i dat ugrade la 10 si de aia se plange ca daca faci asta esti idiot.

| Adiav a răspuns:

Da se poate face un stick butabil cu ce windows vrei, si setezi sa citeasca windowsul pentru instalare de pe USB.

| StefanLungu12 a răspuns:

Cumpara un PC de la Asus ROG sigur are DVD rom
Mai bine foloseste win 8 decat 10 e mult mai bun