| PrivesteCatreCer a întrebat:

Salut TPU!
Vreau sa-mi iau un telefon si sunt intre urmatoarele telefoane :
HUAWEI P40 Lite
HUAWEI P Smart 2021
xiaomi redmi note 10

Voi ce ati alege?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

P40 Lite

| PrivesteCatreCer explică (pentru aditimus):

Argumente? Ce parere ai de appgallery?

| aditimus a răspuns (pentru PrivesteCatreCer):

E ok, acum am si eu P30 lite si este foarte ok ma gandeam la un upgrade.
Am avut P10 lite si i-am schimbat bateria ca nu mai tinea si acum tine mult si bine.

3 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

Xiaomi redmi note 10 as alege datorita faptului ca are display super amoled, și bateria mare.
Huawei P smart 2021 e slăbut, specificațiile dau bine efectiv pe foaie, acei 48 de megapixeli nu sunt reali, asa cum nu sunt nici la celalalte doua modele menționate, contează senzorul nu neapărat nr megapixelilor, am avut multe telefoane cu 48 de megapixeli la camera și erau de o calitate execrabila în comparație cu Samsung s9 care avea 13 megapixeli sau Samsung s10 care avea 16 megapixeli și aveau o camera net superioara.
Acestea nu au ISO la camera, eu nu as cumpăra un telefon care nu are ISO la camera în 2021 decât dacă nu mi-aș permite.
As alege Huawei nova 5 T în detrimentul modelelor menționate, e net superior dtpdv, mai puțin capacitatea bateriei fiind puțin mai mica.
De asemenea nici nu mi-aș lua un smartphone dacă nu are display-ul super amoled și HDR + și rezoluție WQHD ( 2k), sau as alege măcar un full HD dar sa aibă display-ul super amoled.
Nu as alege nici un telefon care nu are servicii google, chiar dacă sunt alternative.
Dintre cele menționate as alege xiaomi redmi note 10.