| TheHeineken a întrebat:

vreau sa schimb placa mea video Asus cu una nVidia iar ca sa o schimb trebuie sa dezinstalez placa video Asus din pc si sa o instalez pe cea nVidia(nu am driver dar am windows 7 ultimate o sa se instaleze ea automat)? nu ma intrebati de compatibilitate ca sunt perfecte

Răspuns Câştigător
| taken a răspuns:

Vezi ai asa ceva in control panel?
http://www.youtube.com/watch?v=DlsVdGOKezI

7 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
Daca nu te descurci spune exact despre ce placa este vorba.

| TheHeineken explică (pentru taken):

Salut este bun site-ul ofertit de tine dar eu ma refeream ca daca scot placa cea veche din unitate si o pun pe cea noua ce se intampla cu "fisierele " de la cea veche?

| taken a răspuns (pentru TheHeineken):

Inainte dezinstaleaza driverul placii vechi.

| TheHeineken explică (pentru taken):

Ma intai dezinstalez driverul apoi montez placa noua? si unde il gasesc ca sa il dezinstalez?

| taken a răspuns (pentru TheHeineken):

Vezi ai asa ceva in control panel?
http://www.youtube.com/watch?v=DlsVdGOKezI

| taken a răspuns:

Windows 7 poate gasi driverele necesare sistemului de operare si componentelor folosind functia Windows Updates. Cei care avem windows-urile piratate vom fi prinsi deci nu folosim aceasta cale. Oricum cel mai bine este sa cauti driverele pe site-urile producatorilor.

| taken a răspuns:

Vezi ca dupa ce dezinstalezi driverele s-ar putea sa se vada naspa de tot, sa nu te sperii.

| Generalul a răspuns:

Chiar daca e piratat windows-ul are o gramada de drivere stocate si isi face si update-uri fara nici un fel de restrictii. Oricum, daca poti sa dezinstalezi inainte driverele vechii placi, iar apoi sa o scoti fizic, cu atat mai bine, nu vei avea probleme dupa ce o bagi pe cea noua. Win 7-le va recunoaste nVidia noua, dar nu va avea driverele la zi, iti va functiona pe baza unora generice, dar va merge ok. Pentru performante si a evita crash-uri in unele jocuri, va trebui totusi sa descarci ultima versiune de pe site-ul producatorului.