| xGamerZ212 a întrebat:

vreau sa stiu care e cea mai buna versiune windows 7? (ultimate,home premium,profesional) in momentul de fata am profesional si am auzit undeva ca e mai bun home premium pentru jocuri, e adevarat? si e vreo problema daca instalez de prea multe ori windows-ul? pana acum l-am bagat de vreo 3 ori in 3 luni

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai w7 prof e ok.
cel ce a zis ca home premium sau ultimate e mai adecvat pentru jocuri e un inutil.
referitor la http://www.go4it.ro/......7-5026472/
cel ce a postat ar trebui sa cunoasca mai bine toate versiunile de 7. a omis Home Basic si Enterprise.
suntem buni in a posta.
windows ce se adapteaza cel mai bine calculatorului tau il alegi in functie de componenta sistemului tau.
si din experienta iti pot spune ca w7 prof e o versiune ce se adapteaza f bine la o varietate mare de pc in ceea ce priveste componeta fiecaruia.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ultimate

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cea mai buna versiune a windows-ului 7, este 8-ul.

| xGamerZ212 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pretenas cauti anturaj?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru xGamerZ212):

Ce vrea sa insemne asta, venita de la un gamer? laughing

| xGamerZ212 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Cand eu aveam i7 cu 8 gb ram tu bate-ai in calorifer, asa ca fugi tare, daca cumva cauti un site pe care vrei sa te dai inteligent du-te pe matrimoniale

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru xGamerZ212):

Ma scuzati, nu mi-am dat seama cu cine vorbesc.
Astia care nu ies din casa decat spre scoala, sunt periculosi laughing
Daca aveai BMW i7 poate erai interesant, dar pe un rahat de procesor nu te astepta sa-ti faci reputatie...
Altii au viata reala misto, de pe vremea dual core-urilor...

| GPA a răspuns:

Cea mai bună versiune de Windows 7 atât pentru jocuri cât și pentru task-uri este "Windows 7 ultimate" SP1. Un Windows stabil, rapid, fiabil. Le depășește pe celelalte cu cel mult 4%. Este o versiune îmbunătățită, datorită sp-ului inclus in update-uri.

Nu este nici o problemă dacă-l instalezi de mai multe ori, dar asta nu înseamnă în mod frecvent, deoarece hard disk-ul are un număr maxim de 5000/10000/20000... de rescrieri. Exista o limită de reinstalare Windows, dar nu trebuie să-ți faci griji. Nu insista prea mult laughing. Atâta vreme cât l-ai instalat si nu întâmpini erori soft sau conflicte hardware nu are rost să-l reinstalezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îți recomand Windows 7 Ultimate x64 SP1 pentru că este cea mai bună versiune de Windows 7, atât pentru jocuri cât şi pentru tasking.

| gabbyella200051 a răspuns:

Deci uite aici si decide
Profesional e windows pentru lucru oficiu. E bun dar nu prea se intelege cu jocurile nu zic ca nu merge
Premium la fel bun dar pentu jocuri e mai bun ca profesional. E bine sal devirusezi mai des
Ultimate deci e cel mai bun cum e considerat in lume e bun pentru orice
Daca ai descărcat de mai multe ori windows pe calculator pai nu-i nimic dar trebuie sa pui deja unul care va fi restul timpuilui. Daca vei alege vreo programa deci nu trebuie sa-ti faci griji, trebuie doar ca sa devirusezi mai des calculatorul si vai fi ok

| IamTheDevil a răspuns:

Depinde de componentele pc-ului tau si pentru ce foloseti pc-ul.
Daca il folosesti pentru jocuri nu merita sa iti iei ultimate si nici profesional, sper ca acest link sa te ajute http://www.go4it.ro/......7-5026472/

| Alexutz_Alexandru_1987 a răspuns:

Salut! In opinia mea pentru proiecte si uzura simpla iti recomand ultimate sau home premium. Pentru jocuri cel mai bun e home premium si profesional, totusi mie imi merge excelent pe ultimate.
Daca ai nelamuriri ma poti contacata : https://discord.gg/mmMQWrM