| Daanniell22 a întrebat:

Vreau sa stiu care procesor e mai bun : Core 2 Duo E6600 2.4GHz sau Intel Pentium Dual-Core G2120 3.1GHz
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Pentium g2120 este mai bun, e mai nou ...cache l3, dar de ce vrei sa dai 300 lei pe acel procesor, cand la 250 ai unul la fel de bun, economisesti 50 lei
http://www.pcgarage.ro/procesoare/intel/pentium-dual-core-g2030-30ghz-box/

| Daanniell22 explică (pentru Me2):

Si as mai avea o intrebare : Placa de baza g41t-m7 suporta acest procesor Procesor Intel Pentium Dual-Core G2030 3.0GHz?

| Me2 a răspuns (pentru Daanniell22):

Nu pentru ca are socket 775, iar pentium g2030 are socket 1155, deci nu incape pe placa ta de baza

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

G2120 este mai performant. Care este restul sistemului, deoarece sunt procesoare total diferite. Nu poti sa le schimbi de pe o platforma pe alta.

| bogdanel456 a răspuns:

Eu am Intel Pentium si merge perfect, eu creed ca asta.