| HeadGeneral a întrebat:

vreau sa stiu ce fel de rami are nevoie placa de baza Abit KN9 Ultra, ddr 2, ddr 3 sau ddr 4?

Răspuns Câştigător
| Crsiti92134 a răspuns:

Ddr2

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

4 sloturi ori 2 Gb fiecare la 800 Mhz(maxim). Trebuie sa aiba fiecare aceeasi frecventa si se pot pune si memorii dual-channel.

Bula
| Bula a răspuns:

La orice placa de baza, caracteristicile (specificatiile) precum si driverele pentru windows se pot gasi pe site-ul producatorului, dupa modelul (denumirea) lui.
Este indicat sa citesti manualul inainte de montare si sa folosesti driverele recomandate.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Wow, de unde ai pus mina pe capodopera aia? Alea sunt placi de legenda. Pacat ca sunt si cam piese de muzeu de-acum. Sa cauti DDR2 cu latente cit mai mici, preferabil A-Data Vitesta cu cipuri Micron D9.