| WhiteTheShowZ a întrebat:

Vreau sa stiu daca carcasa Zalman Z11 Plus HF1 si Zalman Z11 Neo sunt bune pentru elementele ::

Placa de baza GIGABYTE GA-Z170X-Gaming 3

Placa video GIGABYTE GeForce GTX 960 G1 GAMING 4GB DDR5 128-bit

Sursa Corsair RM Series RM850

Cooler CPU Noctua NH-D14

Hard disk Seagate Desktop SSHD 1TB 7200RPM 64MB SATA-III

Procesor Intel Skylake, Core i5 6500 3. 20GHz box

Memorie Corsair Vengeance LPX Black 8GB DDR4 3000MHz CL15 Dual Channel Kit

Si vreau sa-mi spuneti care e mai buna si daca elementele de acolo incap in unitate perfect,,,, dau funda.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Ai bani de aruncat aiurea? Noctua NH-D14 pe i5 6500? Ca sa ce? Procesorul asta e racit foarte bine si de un cooler de maxim 60-70 RON, are TDP de doar 65W cu tot cu IGP. Sursa de 850? Serios, cine si-a batut joc de tine cu wishlistul asta?

| WhiteTheShowZ explică (pentru KodrutZ):

Kodrutz da-mi skype sau adauga-ma la prieteni sau facebook sa ma informezi putin.

| KodrutZ a răspuns (pentru WhiteTheShowZ):

Discutam aici, poate o sa foloseasca si altora.

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

Ti-am dat add dar nu stau la povesti pe FB, intreaba frumos aici numerotat, cu punct si de la capat si voi incerca sa te lamuresc.

| WhiteTheShowZ explică (pentru KodrutZ):

Ce sursa si cooler imi recomanzi? Dc sa nu le folosesc pe alea>? Zimi diferenta ca daca imi iau una mai mica(cooler sursa) ca ce am eu poate nu face fata.

| WhiteTheShowZ explică (pentru KodrutZ):

Un Cooler CPU Noctua NH-L9i este bun?

| KodrutZ a răspuns (pentru WhiteTheShowZ):

Da-mi mie 150 RON si cu 70 RON iti iei un cooler care face fix aceeasi chestie ca Noctua NH-L9i. Ce draq breh, arunci banii fix unde nu e cazul. Procesorul ala are TDP de doar 65 W cu tot cu IGP activ. Cum nu o sa folosesti IGP-ul, o sa consume maxim vreo 40-45 W, iar caldura va fi pe masura. La capitolul sursa, http://www.pcgarage.ro/surse/antec/truepower-classic-550w/. Si inca e mai mult decit suficient. Revin miine.;)

10 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In H1 NUu iti incape placa video in carcasa.

Mergi pe NEO ca o sa iti incapa si placa video si coolerul.

Restul sunt neimportante pentru ca incap in orice carcasa.

| WhiteTheShowZ explică:

Mai astept 1 raspuns sa fiu sigur.

| WhiteTheShowZ explică:

Kodrutz da-mi skype sau adauga-ma la prieteni sau facebook sa ma informezi putin...

| martinescu1337 a răspuns:

GTX 960 incape lejer in carcasa, poti lua oricare dintre cele doua.