| xGamerZ212 a întrebat:

vreau sa stiu daca windows 7/8 ingreuneaza mai mult jocurile fata de xp / daca optimizeaza mai bine, si a si mai vrea sa stiu si daca mi ar merge eu am : amd athlon de 2.00 ghz, placa video via chrome9 family, 1 gb ram, dau funda.

ps:dar daca asi mai adauga o placa video in slotul pci expres?

Răspuns Câştigător
| Alexstn a răspuns:

Nu.Windows XP îngreunează si rulează jocurile greu. Windows 8 le rulează bine, dar dacă vrei jocuri, trebuie să ai Windows 7(nu neapărat)deoarece Windows 7 se înțelege foarte bine cu jocurile.Deci părerea mea ar fi să ai Windows 7 Ultimate sau Profesional. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

La configuratia ta ramai pe xp.

| LinxCont a răspuns:

Pe un calculator mai vechi si cu memorie putina w7 va merge mai greu decat xp.

O placa video pci express e un lucru bun, dar calculatorul fiind mai vechi, iarasi nu obtinem performante prea mari.