| Alte3native a întrebat:

vreau sa va intreb daca merge o telecomanda universala la un sistem audio 5.1 trust 15991, deoarece mi s-a stricat telecomanda cu inflarosu si vreau sa stiu daca merge una universala.
Fara noobi sau fara mistouri plzz

Frunda

1 răspuns:
| itexpert a răspuns:

Depinde de tipul acelei telecomenzi, unele au un cod programabil pe care il alegi dintr-o lista cu care vine acea telecomanda, se poate ca sistemul tau sa nu fie pe acea lista.
iar alt model de telecomanda universala are o comanda in care apesi pe un buton al ei din 2 in 2 secunde (asta variaza semnalul) pana se aprinde sistemul iar apoi apesi alt buton pentru a memora frecventa.problema e ca s-ar putea chiar si asa sa nu iti mearga toate functiile in afara de on/off