| Yulian_Crystian_1995_Sjwv a întrebat:

vreau sa va intreb de ce la unele clipuri pe Youtube merg bine in 780p iar la alte clipuri pe Youtube doar 480p?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Merg mai bine... adica se misca in mai putine FPS-uri sau? Sau te referi la viteza de incarcare?
Legat de viteza, tine de internet, trebuie sa se incarce mai multi pixeli si asta depinde de viteza de internet. Legat de performanta... tine de PC-ul sau deviceul tau, de cat de repede poate el sa proceseze acei pixeli.

| anonimg a răspuns:

Pot fi două cauze:
1. Unele videoclipuri au fost făcute la 480p.
2. Dacă te uiți de pe telefon folosind datele mobile, atunci este posibil ca să fi depășit limita de internet, de Gb de la opțiune, și atunci pe YouTube vezi videoclipurile la 480p.

| Ineys a răspuns:

Depinde de videoclip, de dispozitivul pe care rulezi videoclipul, de viteza internetului... deci... despre ce vorbim.

| Mirel4412 a răspuns:

Depinde de rezolutia cu care a fost filmat videoclipul sau ce internet ai tu