| Cronos126 a întrebat:

Vreau si eu o unitate de gaming la 1500 sau 1600 lei, mentionez ca vrea un i5 si 500 GB sau altceva care sa compenseze in performanta (Ghz si altele) si vreau sa ma joc ets 2 si cs go pe el. Va rog vreau sa ma joc cs go 100 fps-125 fps si ets 2 macar 60 fps. M-am saturat de leptopul meu de 1.8 Ghz! Vreau ceva care sa nu mearga greu, de exemplu atunci cand ieseam din cs go stateam 10 sec si cand intram iar ma refer cand il pui pe bara stateam chiar si 3 minute! Stiu ca sunt putini bani dar nu imi permit mai mult. Nu vreau pe piese separat. Si cel mai important sa nu mearga ca o rabla! Se gasesc destule, vreau si eu macar 2.6-3.0 chiar si mai mult daca sunteti norocosi si gasiti. Dau funda :*

7 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Daca vrei musai i5 ai https://www.emag.ro/......DV9JJ0BBM/ dar are o placa video extrem de slaba.
A doua varianta este https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3124242/ care este mai buna pentru gaming, si cu suport de upgrade spre i5 6400 in viitor si spre orice placa video pana la 1060.
Cea mai buna varianta ar fi fost ceva pe X4 845 si X950 dar nu se gasesc pe stoc. Daca vrei performante cum zici tu, minim 2000 lei.

| VibeTrix a răspuns:

Vrei cam multe

| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Nu contează frecvența procesorului la laptopul tău, e important ce placă video are.
De asemenea decât să-ți construiești un alt sistem, mai bine îți iei un SSD la laptop și o să zbârnâie.

| Cronos126 explică (pentru Jonas94):

Tu ce nu intelegi ca eu vreau ceva cu totul nou?

| Jonas94 a răspuns (pentru Cronos126):

Baftă să-ți iei o unitate cu i5 la 1500-1600.
Nu vei găsi decât cu Pentium, nicidecum seria I.

| Cronos126 explică (pentru Jonas94):

Ba tu esti chiar prost de puti iauite-te aici:
https://www.emag.ro/......DKLWT9BBM/

sau

https://www.emag.ro/......DL9JJ0BBM/

Deci gura mica.

| Jonas94 a răspuns (pentru Cronos126):

Nu te agita că faci condens.
Linkurile pe care mi le-ai dat sunt de la selleri după eMAG marketplace.