| Reevo a întrebat:

Vreau si eu sa-mi cumpar un pc nou...m-am uitat pe niste site-uri si am gasit un ASUS M11AD-EU001D, Intel Pentium G3220 3.0GHz, 4GB, 1TB, Intel HD Graphics, Free Dos. Ce parere aveti sa-l cumpar sau nu? Funda+Vot

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Pc desktop sau Lap-top?
La ce anume vrei să îl folosești?
Ce buget ai?
Astea îs întrebările ce ar trebui sa ai deja răspunsul în momentul în care vrei să faci o invetiție într-un calculator
Dacă știi răspunsurile la acestea te pot ajuta.
Ca regulă generală.A nu se cumpăra preasamblate numai dacă sunt la preț de chilipri, adica preț de sistem second, și suporta upgrade la preț mic.
De regulă aceste preasamblate ascund ceva cum ar fi surse de alimentare no name ce la prima supratensiune îti vor prăjii calculatorul, componente de calitate prostă și în99% din cazuri construite complet aiurea, cu ram în single channel.
Dacă e vorba de un desktop îti pot face o configurație din piese.Succes

| Antonescu13 a răspuns:

Nu stiu ce pret are acel model gasit de tine dar eu am gasit un alt sistem de tot din familia ASUS M11AD: http://bit.ly/1i2sl2p

Pe asta ar trebui sa il cumperi mai ales pentru ca are si placa video dedicata.

Cel ales de tine are placa video integrata pe placa de baza...

| marcalex2001 a răspuns:

Cumpara-l,este foarte bun