| Neneaciordables a întrebat:

Vreau si eu sa stiu de unde pot cumpara un creuzet de grafit de cam 15cm diametru. Pe net nu gasesc sa-mi specifice dimensiunile si in oras nu am de unde sa iau.
DAU FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Neneaciordables explică:

Poti folosi un ciaun sau cratita mica de fonta sau sa faci o oala de lut la forma si marimea dorita.
Ambele rezista la aluminiu-, cositor-, sau plumb topit.
Lutul poate fi si forma de turnare.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu trebuie sa folosesti neaparat creuzet de grafit, exista si alte modalitati mai ieftine si la indemana.
Totul depinde pentru ce vrei sa-l folosesti si ce pretentii tehnice ai.

| Neneaciordables explică (pentru Bula):

Imi trebuie pentru mai multe metale, dar in general aluminiu

| Neneaciordables explică (pentru Neneaciordables):

Poti folosi un ciaun sau cratita mica de fonta sau sa faci o oala de lut la forma si marimea dorita.
Ambele rezista la aluminiu-, cositor-, sau plumb topit.
Lutul poate fi si forma de turnare.

| P3d1a a răspuns:

Https://carrusexpert.ro/......accesorii/

Unele dintre produse au specificate dimensiunile. Insa in general sunt fabricate pe greutatea metalului, nu pe dimensiuni.