| GabyVlad9i9i9i9i9i a întrebat:

Salut TPU
Vroiam sa stiu ce e mai bun, xbox360 sau ps3?

Răspuns Câştigător
| SonicAndrei a răspuns:

Nu neapărat, în 2017 nu recomand niciuna. Nici măcar Xbox One sau PS4. Eu am ales Xbox 360 acum câțiva ani, dar numai pentru Kinect. Atât Xbox 360, cât şi PS3 sunt slabe ca performanță, deci jocurile abia merg pe ele. Aproape acelaşi lucru se întâmplă şi cu consolele noi, de aceea se lansează imediat un nou Xbox şi un nou Play Station.

Uită-te ce jocuri ai vrea să joci şi fă nişte comparații. Unele jocuri există doar pentru Xbox, altele doar pentru Play Station. Toate trebuie să le cumperi, nu e ca pe calculator! Dacă vrei să joci online fără plăteşti atunci alege PS3. Dacă vrei să te distrezi cu adevărat cu Kinect atunci alege Xbox 360. E doar alegerea ta.

Jocurile merg cam la fel pe ambele fiindcă sunt la fel de slabe.

6 răspunsuri:
| Mitica196 a răspuns:

Xbox360 este buna, are si unele gratuite.

| 393Dan a răspuns:

Consola pe care ai mai multi prieteni sau cu care ai vrea sa poti juca online.

| SonicAndrei a răspuns:

Ambele sunt cam la fel de bune. Diferențele principale ar fi:
- pe Xbox 360 trebuie să plătești ca să joci online, iar pe PS3 nu
- la Xbox mai poți ataşa un senzor Kinect care e super fun

| Cumvreu a răspuns:

Le am avut pe amândouă ați spun din propria experimenta Xbox ie mai bun ca ps 3

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Xbox360 normal

| GabyVlad9i9i9i9i9i explică (pentru SonicAndrei):

Deci imi sfatuiesti xboxu?