| svimp a întrebat:

Salut tputistilor, vreau sa imi cumpar un PC(fara monitor) cu o configuratie buna pentru softul Adobe After Effects CS4 (animatii grafice poate si putin 3d), as fi multumit de un raspuns cat mai complet cu modelele pieselor de la placa de baza pana la carcasa. Buget maxim 1500 lei. Multumesc!

2 răspunsuri:
| bayatdolce a răspuns:

Pai depinde daca vrei sa iei calculator gata facut sau sa-l faci u pe piese? si din cate am vazut la minim sistem requir la After Effects CS4 :O:O:O cam greu de facut doar cu 15 mil... iti trebuiesc 8 gb de ram adica 4 X 2 gb deci practic trebuie sa iei si o placa de baza de cu 4 sloturi de RAMiti trebuie si un procesor 3.0 GHz QUAND nu mai stiu km... o placa video de 1 gb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.eflamingo.ro/......_RAM_Linux

Asta cu 14 mil mi se pare ok.