| DemonMv a întrebat:

Salut,traficul de date national poate fi folosit si in afara Romaniei? Din cate am inteles a fost scos roaming-ul...

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da,a fost scos roamingul si in spatiul UE poti folosi parte din optiunile din abonamentul din tara

| flixbuster a răspuns:

Vezi asta: http://europa.eu/......dex_ro.htm

Atentie la "Politica utilizării rezonabile".

De asemenea, unele companii supra-taxeaza (RCS) de la primul MB, altele au scos roaming-ul (nu stiu daca si de voce dar sigur de date) de la pre-paid (Vodafone) si trebuie extra-optiune speciala.