| Uknown15 a întrebat:

Salut, trebuie sa îmi cumpăr un laptop cu un buget de 2800 de lei. Ma puteți ajuta sa fac o alegere? Ce spuneți de acest laptop? (link) https://m.emag.ro/......D41DC5BBM/

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Salut
Orienteaza-te spre un laptop in buget de 2600 lei sau 2700 pentru ca ai nevoie si de un cooler stand pentru el neaparat.
CookieDog vad ca vorbeste aiurea de ssd si hdd. Nu trebuie sa ai HDD daca iti permiti ssd.
De exemplu acesta: https://altex.ro/......HQ3REX005/ cumperi de la resigilate si de 50 lei iti cumperi un cooler stand potent. Combinatia pe care au facut-o cu un 2700 si rx 560 este mult prea ok in acel pret. Recomand Acer, recomand Altex. Enjoy.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Clar nu.
N-ai ce face cu numai un ssd de 256.
Neapărat hdd de peste 500gb și opțional un ssd de 128/256 pentru windows, dar niciodată să nu stai doar pe ssd.

| yonutu555 a răspuns:

Nu prea se mai merita sa le iei noi, eu personal as opta pentru unu sh dar nu prea vechi sa mai fie inca in garantie il pui frumos la test intr.un program sau joc si cu 2800 lei iti iei ceva mai bun daca cauti performanta putin mai mare, daca nu il iei pentru gaming nu are rost sa dai atatia bani.