| Popa_Eduard_1995_L6YU a întrebat:

Trebuie sa imi trimita cineva un pc prin fan courier. Cum l-ar putea ambala ca sa nu fie distrus de deștepții aia de la fan courier?

Răspuns Apreciat de Editori
| anonimg a răspuns:

Sa cumpere 2 placi de polistiren extrudat(nu expandat) si sa ambaleze pc-ul in ele; scotch-ul de hartie este mai bun in cazul acesta.
Dupa aceea toata constructia sa o ambaleze in cartonul unei cutii sau doua.
Gaseste placi de polistiren la bucata in magazinele din cartier si ar fi cel mult 10 lei/bucata. Este bun si cel expandat daca nu gaseste extrudat(extrudat este mai tare, mai dur).

2 răspunsuri:
| slayer09 a răspuns:

Ma gandesc ca cea mai buna metoda e sa dezasambleze pc-ul si fiecare componenta sa fie invelita in pungi d-alea cu bule.

| AnastasiaK a răspuns (pentru slayer09):

rolling on the floor Pentru asta ar trebui sa fie si cel care a pus intrebarea capabil sa il asambleze la loc, iar judecand dupa limbajul lui...eh, nu comentez mai mult.

| slayer09 a răspuns (pentru AnastasiaK):

laughing aici nu stiu daca e capabil sau nu sa asambleze pc-ul, dar eu am raspuns ce m-a taiat capul ca e mai bine pentru ceea ce a intrebat el. big grin

| Panamax a răspuns:

Sunt mai destepti decat tine. Asta este clar.