| Darius9090 a întrebat:

Salut TUP! Recent am primit un Samsung Galaxy A3 2017 cu modelul SM A320FL. Intrebarea mea este daca acesta va primi update la Amdroid Nougat 7.0 ( A venit cu 6.0.1 )

6 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Este apărut actualizarea de soft de ceva zile: http://www.ubergizmo.com/......-released/

| Darius9090 explică (pentru SilviaDulcik):

Eu am modelul A320FL nu A320F

| SilviaDulcik a răspuns (pentru Darius9090):

Da, se pare că sunt 2 modele și tu îl ai fix pe cel care încă este pe Android 6.0.1. Nu am găsit informație în legătură cu modelul tău, în legătură cu actualizarea de soft.

| Darius9090 explică (pentru SilviaDulcik):

M-am mai documemtat si am afla5 ca modelul a320FL se afla doar in Europa. Modelul a320F se afla in Rusia, Mexic, America etc. a320F primeste update primul deoarece Firma Samsung nu se afla in Europa ( Cred )

| Ionut190 a răspuns:

Salut
Cel mai bine ar fi sa te uiti in setarile telefonului daca ai posibilitatea de update la Android 7.0. Daca nu ai primit-o pana acum sansele sunt destul de slabe tinand cont ca a aparut si Android 8.0(oreo) iar cei de la Samsung nu prea ofera update la versiunile care nu fac parte din gama s

| Darius9090 explică (pentru Ionut190):

Am deținut un Samsung Galaxy A3 2015 care a venit cu 4.4 si a primit update până la 6.0.1 Eu am modelul A320FL nu A320F. Stiu ca pe A320F a venit deja update-ul