| Tataran_Sebastian_1998 a întrebat:

Salut tuturor, am acasa 2 perechi de casti Nokia si un telefon Samsung,ironie totala:))). Chestia e ca cand vreau sa ascult muzica la casti de pe o pereche de casti Nokia nu se aude tare deloc,se aude extrem de incet, dar daca tin apasat pe acel buton pe care scrie "Nokia" [http://imgur.com/MG1VCiP] se aude extrem de bine.Si am pus pe acel buton o tableta ca si un paracetamol,dar mai mic,si am lipit cu banda izolatoare de jur imprejur, se aude extrem de bine dar arata destul de urat si mereu trebuie sa ascund cumva acea parte din cablu.Ce sa fac ca sa pot asculta muzica tare fara sa pun nimica pe acel buton? Ce fel de mechanism este sub acel buton? Daca voi scoate acel buton si voi unii cablul gros cu cele 2 subtiri ce voi obtine? Funda pentru cel ce ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| suMRed34 a răspuns:

Eu zic mai bine sa pui banda adeziva neagra de jur imprejur si nu se va mai vedea atat de urat sau poti face un efort sa iti iei niste casti de Samsung de pe net de pe Okazii, sunt cam 20 de lei.

| Tataran_Sebastian_1998 explică (pentru suMRed34):

Da stiu, am si aici in oras la Vodafone, casti la 22 de lei, albe si se aud super dar am deja prea multe casti acasa si nu am ce sa fac cu ele..Sa mai imi iau inca-n un "lom" in casa?!
Oricum am rezolvat. big grin Cu banda adeziva rosie am pus pe sub acea agrafa de prindere la bluza am pus o bucata de banda adeziva de jur imprejur cu o bucata de medicament pe buton astfel incat sa stea mereu apasat, iar banda adeziva este pe sub acea agrafa, deci pot sa vorbesc linistit la casti de acum, mersi pentru sfat.O zi buna!

1 răspuns: