| EfectDirect a întrebat:

Salut tuturor,am o problema cu pc,tot ma lupt cu ea si nu ii dau de capat, configuratie :
Procesor amd phenom x 4 945 3 Gz
Placa de baza Asus M5A97 R2.0 noua de 2 zile
Rami de la zeppelin 2x 4 gb pe 1333 mhz
Hdd 1 Tb de la wester digi
Sursa b-move bm-ps05 600w
Placa video de la msi amd 7750 ddr 5 1 gb
Problema consta in felul urmator, la fiecare 20 min pc isi da restart am probat toate piesele nu dau de capat problemei,am schimbat placa de baza cu cea din configuratie, avusesem un
GIGABYTE GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0) AM3+ AMD 760G + SB710 USB 3.0 care a murit inexplicabil dupa o instalare de win 10.Acum banuesc ca e sursa de vina! Astept un raspuns detaliat! Acord funda simplu si rapid

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Click dreapta pe My Computer >> Advaced System Settings >> Advaced >> Start Up and Recovery >> Settings si la Startup and Recovery la System Failure debifezi Automatically Restart apoi apesi pe OK.

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Totusi cauta sa schimbi sursa intr-un viitor apropiat pentru ca e o prastie de sursa, chiar daca teoretic e de 600w ea are doar 450w si o sa iti "omoare" placa video.

| PrecizeEveR a răspuns:

Nu cred ca e sursa devina, e windowsul happy reinstaleaza-l, dar nu 10.

| EfectDirect explică:

Problema e ca am bagat win 7 si tot degeba!

| EfectDirect explică:

Sunt de acord cu tine Patrick.Ms de sfat

| EfectDirect explică:

Problema persista.Alte idei sau raspunsuri daca aveti, astept sa mi raspundeti chiar daca nu va pot acorda funda! Multumesc!

| EfectDirect explică:

Am rezolvat problema, fusese sursalaughing ca sa stiti in caz ca intampinati si voi o problema ca a mea! Ms de sfaturi, numai bine!