| User234588 a întrebat:

Salut tuturor, am o problemă cu un macbook pro 2008 late am instalat pe el el capitan si nu pot instala programe din appstore, imi spune ca versiunea de os nu corespunde cu cerințele programului... sfaturi?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra in Setari sistem si cauta upgrade pentru OS.
Faci upgrade la ulima verdiune suportata de MacBook-ul tau, dupa care incerci din nou instalarea el Capitan.
Daca nici dupa acel upgrade nu se instaleaza si primesti mesajul cu versiune prea veche, atunci nu ai ce face, ai nevoie de un MacBook nou.

| User234588 explică (pentru Bula):

Are upgrade la maxim...

| Bula a răspuns (pentru User234588):

Ia-ti altul, nou.

| Digikey a răspuns:

Pune High Sierra.