| Adrian0102 a întrebat:

Salut tuturor am o problema cu un xbox 360 modat.

Am cumparat de la cineva xboxul care din ce mi-a spus el e modat( el a spus ca e modat cu DVD scris) dupa ce m-am documentat putin cred ca e modat cu LT( din ce mi-a spus el pot juca jocurile doar pe CD-uri nu le pot juca de pe HDD) poate ma face cineva sa inteleg cum e modata consola adica cu ce versiune de LT e modata.

Daca ajuta la ceva codurile de pe xbox:

Data:2010.11.20.

522275504705 Serial Number

0260975252275504705 Product Id

Contains RCPMI1410-0292

Cofetel RCPMI1410-0291

Poate ma ajuta careva sa identific ce fel de modare are consola.

E prima consola de Xbox si nu prea ma descuri sa fac CD-uri cu jocuri am stricat vreo 4 CD-uri si tot nu am reusit sa fac vreun joc.

Mentionez ca consola e 100% modata am ceva jocuri pe CD-uri.
http://www.okazii.ro/......a141634233
Consola mea e ca asta

Daca e cineva de prin Brasov si e doritor sa imi faca cateva jocuri binenteles contra cost sa lase mesaj pe TPU sa pot lua legatura cu el.

Multumesc anticipat celor care au citit pana la capat.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Aparent fifa merge si pe lt 2.0 dai si pe 3. , depinde de versiune. Vezi si tu, cand nu iti mai merg, e clar ca ceva nu e bine. Sau mergi cum am mai zis la o persoana care se ocupa cu asa ceva sa iti faca o verificare(Desi ti-am zis, pe dash 16xxx ai cam 90% sanse sa ai lt 3.0).

8 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cei care se ocupa cu asa ceva cer cam 20 lei/joc. Ca sa faci cd-uri fara probleme, ai nevoie de o unitate optica speciala pentru anumite jocuri(ma refer la pc) si de dvd-uri speciale (Verbatim).
Iar jocurile se fac asa la cele la care nu e musai sa ai unitate optica speciala: https://www.youtube.com/watch?v=HSCU-ViL9Jg

| Adrian0102 explică (pentru sltlp):

Da dar totusi cum aflu ce fel de modare am la consola?

Unele jocuri in special cele mai noi din cate am vazut cer versiuni de modare l2.lt3 pentru a putea rula unele jocuri si nu stiu ce versiune am la consola mea.

| sltlp a răspuns (pentru Adrian0102):

Ce dashboard are consola?

| Adrian0102 explică (pentru sltlp):

Salut,uite asata e dashboardul: 2.0. 16202.0

Terog frumos poate sti tu cum sa aflu ce fel de modare are consola.
Mai m-i-a spus cineva ca s-ar putea sa aiba versiune de modare LT 0.2 sau ceva de genu si din cate am inteles ultim aversiune de modare e LT 0.3 iar eu daca am LT 0.2 nu prea merg jocurile astea mai noi pe el.

| sltlp a răspuns (pentru Adrian0102):

Cred ca ai lt 3.0. Lt 2.0 se puntea de obicei pana la dashboard 13xxx. Dar ia un dvd, fa o proba, vezi daca merge un loc de lt 3.0. Daca nu, mergi la cineva care modeaza sa faca upgrade la lt de la 2.0 la 3.

| Adrian0102 explică (pentru sltlp):

Am facut Fifa 14 pe un DvD TRAXDATA double layer de 8.5 gb da ceva erori jocul dar totusi merge (erorile cred ca le da ca nu am procedat corect cand am facut dvd-ul trebuia sa cumpar dvd Verbatim ca alea sunt cele mai bune si am facut dvd-ul cu DVD Writer dala normal nu ihas)

Ai vreo idee daca Fifa 14 merge doar pe LT 3.0 sau merge si pe LT 2.0?

Daca Fifa 14 merge doar pe LT 3.0 sigur asa am si eu.

Multumesc foarte mult astept un raspuns de la tine daca stii cumva daca Fifa 14 merge doar pe LT 3.0.

| Adrian0102 explică (pentru sltlp):

Am inteles dar totusi consola a fost modata prin 2011 si nu stiu daca atunci se putea moda cu LT 3.0.

Mersi frumos totusi o sa merg cu ea la cineva sa verifice.

| sltlp a răspuns (pentru Adrian0102):

Aparent fifa merge si pe lt 2.0 dai si pe 3. , depinde de versiune. Vezi si tu, cand nu iti mai merg, e clar ca ceva nu e bine. Sau mergi cum am mai zis la o persoana care se ocupa cu asa ceva sa iti faca o verificare(Desi ti-am zis, pe dash 16xxx ai cam 90% sanse sa ai lt 3.0).

| DjMitZză a răspuns:

Salut, scriu eu jocuri cu iHas, le face 100% ca cele originale, am scris pana in 30 de jocuri momentan si nu avut nici o problema pe Live, daca mai ai nevoie, da-mi un mesaj.