| CosmynAdryan a întrebat:

Salut tuturor! Am si eu o problema... Cu placa mea de baza. mi s-a spus ca nu mai funcționeaza in proportie de 80%, iar acum nu mai pot utiliza decât Windows 7... Întrebarea mea este daca mai pot juca diverse jocuri cum ar fi GTA V, Far Cry 4 Fifa 16 sau alte jocuri mai noi... Memoria este foarte bună... 8GB ram si Intel Core I5 de 3. 30ghz cu placa video de 2GB etc... Funda celui ce mă ajuta mai pe lung... Va mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu prea inteleg in totalitate ce vrei sa spui.

Ce nu iti merge in proportie de 80% datorita placii de baza?

Ce treaba are placa de baza cu cerintele jocurilor?

Atat timp cat procesorul + ram-ul + placa video se incadreaza in cerintele recomandate de producatorul jocului nu vad care ar fi problema cu placa de baza.

| K0sti a răspuns:

Mi s-a spus ca nu mai funcționeaza in proportie de 80% laughing
Cum e asta nene? Cine te-a aburit? Vezi ce inseamna sa fii habarnist, te iau altii la misto...

| untu a răspuns:

Nu cred ca veti mai putea juca jocuri care ar putea suprasolicita calculatorul care este 20% functionabil! Trebuie schimbat HDD-ul la un service autorizat!

| CosmynAdryan explică (pentru K0sti):

Mi s-a zis la un service specializat daca te intereseaza! Ca placa de baza e aproape distrusa! tongue

| K0sti a răspuns (pentru CosmynAdryan):

Cosmine...
O placa de baza "aproape distrusa" nu cred ca mai lucrai tu pe ea! Nici la "80%", hai sa mai si gandim ca de aia avem creier!

| CosmynAdryan explică:

Atuci de ce nu mai pot rula si alt sistem de operare? Doar Windows 7...