| stmsorinik a întrebat:

Salut tuturor... Am si eu o problema legata de placa de sunet. Nu se aude nimic. Am placa de sunet incorporata si am instalat si programul Realtek AC96 4.06. Ce pot face sa rezolv problema? Sau care este cauza. ( Am setat volumul cum trebuie ).

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai esti sigur ca-ti trebuie Realtek? In dxdiag( start ->run -> dxdiag -> sound ) la tabul sound ce iti apare? Dar in Device Manager ai vreun semnul intrebarii in dreptul driverelor?
DEVICE MANAGER -> Start -> in Run scrie -> devmgmt.msc -> OK

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| stmsorinik explică (pentru neluL):

Imi apare : |Sound 1|; |Sound 2|; |Sound 3|.
Mentionez ca acum cateva ore ascultam muzica linistit am inchis PC-ul. Pe urma l-am deschis si nu se mai auzea nimic. Pe urma am inceput sa umblu pe la comezni, m-am incurcat. ( Sunt terorizat de probleme legate de calculator. ).

[URL=http://www.imagebam.com/......IMG][/URL]

| neluL a răspuns (pentru stmsorinik):

Ai dat click pe Test Direct Sound din dxdiag?
Aici driverul e OK.
In Device Manager ai vreun semnul intrebarii in dreptul driverelor?
DEVICE MANAGER -> Start -> in Run scrie -> devmgmt.msc -> OK. Poti face un print screen? ...si posteaza doar linkul curat.

| SasNetRomania a răspuns:

Iei programul aida64 te uiti la motherboard model il copiezi in google si dupa model scrii drivers, intri pe prima pagina si iei audio driver.

| AdrI4NNN a răspuns:

Incearca sa-ti reinstalezi windows-ul