| vali1999 a întrebat:

Salut tuturor, am un laptop.La tastele f1, f2, f3 si asa mai departe imi executa o anumita comanda.De exemplu cand apasa f3 mi se lumineaza ecranul.Cum le pot dezactiva?

2 răspunsuri:
| Freddie23 a răspuns:

Nu cred ca vrei sa le dezactivezi!
Cred ca vrei sa le folosesti pentru functia lor din Windows. Adica F1 - Help, F2-Rename etc.
Pt asta trebuie sa apesi butonul "Function" de pe tastatuta ta... vezi ca are diverse abrevieri (Fct, Func, Fnt) si in plus alta culoare.

| Garfield_Mario_2000 a răspuns (pentru Freddie23):

Aaaaaa... exista acest buton function pe care nu-l vad eu pe normala mea tastatura?