| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor as vrea sa îmi cumpăr un pc de gaming dar nu știu de care ce firma etc
Cei care știți, le Cunoaște-ți îmi puteți da niște sugestii?
Si dacă se poate un site de unde sa il iau. Am uitat sa spun prețul maxim 35 de milioane. Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Placa de baza vreo 7 milioane un processor e cam 2-3 mil depinde si de magazine uni le dau mai scumpe si nu merita bani sau altele merita bani care ii dai, la e-mag sunt astea cam alea la 10 mil par bune au 2-3 sloturi unde poti sa pai 2 placi de video
http://www.emag.ro/placi_baza/gigabyte/c, un hard e 4-5 mil gasesti cu 1 terabit 2 sau 3, rami si acolo depinde de firma kingstone ar fi buna, vreo 2-3 mil sa zic poate gasesti si mai ieftin, ar fi bine 4 gb rami, sursa si aia daca vrei o sursa buna gasesti si la 5 mil iar dvd-ul 2-3-mil

5 răspunsuri:
| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Placa de baza gigabityte, processor amd, hard western hitaci, dvd-rw placa de video nvidea sursa cauta si tu una pe youtube la pc garage

| MariuS88c explică (pentru TheGazeTTeRuKi):

Si toate piesele cât ar costa?
Poți sa îmi spui niște specificații câți rami o sa am cu astea de mai sus etc. Dacă nu cer prea mult si dacă poțihappy

| TheGazeTTeRuKi a răspuns (pentru MariuS88c):

Placa de baza vreo 7 milioane un processor e cam 2-3 mil depinde si de magazine uni le dau mai scumpe si nu merita bani sau altele merita bani care ii dai, la e-mag sunt astea cam alea la 10 mil par bune au 2-3 sloturi unde poti sa pai 2 placi de video
http://www.emag.ro/placi_baza/gigabyte/c, un hard e 4-5 mil gasesti cu 1 terabit 2 sau 3, rami si acolo depinde de firma kingstone ar fi buna, vreo 2-3 mil sa zic poate gasesti si mai ieftin, ar fi bine 4 gb rami, sursa si aia daca vrei o sursa buna gasesti si la 5 mil iar dvd-ul 2-3-mil

| cristyle a răspuns:

Uita-te si tu la cerintele de sitem ale unui joc recent si iti dai seama cam ce iti trebuie...

| AndreiSerban1993 a răspuns:

Cauta piesele care le doresti pe pc garage, eMAG etc si construiestel din piese. o sa fie mai ieftin decat sa il cumperi tot odata happy

| Sergiu_Iova_2000 a răspuns:

Eu unul cred ca e mai bine sa il faci pe piese... Cumperi ce vrei si cred ca iesi si mai bine cu banii.
Eu asa am facut cu 20 milioane si acum e chiar ok... Pot rula cam orice joc cu graficile cel puțin la mediu.
Dar daca vrei cu tot, poti incerca Dell sau un Alienwere ( ok... nu chiar, adica e cateva sute de dolari unu' laughing)
Ca si magazine vezi la EMag sau PC Garage, mult noroc