| Daniy21 a întrebat:

Salut tuturor, astazi mi-am instalat windows 8.1 pentru prima data, si cand sa bag CD-ul cu drivere aflu ca nu mi le citeste pe windows 8.1, am luat driverele de pe net, si cand ajung la sunet, am luat driver-ul si l-am instalat si imi zice "no speakers or headphones" cu toate ca am si castile si boxele bagate. Am incercat mai multe drivere, am umblat prin optiuni si nimic, daca a mai avut cineva problema asta sau stie sa o rezolve... sper sa-mi ziceti si mie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca, instaleaza si lasa programul sa-ti actualizeze driverele.Nu te uita ce spune unul si altul de pe net care e pesimist si panicar.Programul se numeste Driver Booster Free si apartine firmei IObit.Succes si nu dispera!

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ei românismele asteade pe vremea Xp și implementate tâmpit și la 7 sau 8 de românii ce cică se pricep(pă dracu) la calculatoare. Driverele le ai în automatic updates/optionals updates.Acolo e singurul loc de unde le poți obține pe cele 100% compatibile cu hardware-ul ce îl ai.Ai închis automatic updates că cică să nu te prindă că furi Windows? degeaba că tot te va prinde, așa e construit Windows 8 să faci ce vrea Microsoft cu el nu ce vrei tu, că e softul lor nu al tău, tu doar furi sau cumperi dreptul de utilizare a lui, și din Aprilie cei ce furați Windows veți fi executați unu câte unu, deci mai bine folosește-l cu cap și descarcă și instalează driverii de acolo.Succes

| itsoft a răspuns:

Daca spui si ce model de placa de baza detii sau ce model de laptop poate te putem ajuta? dar asa ce ai dat tu nu avem de unde ca nu suntem ghicitori