| Gax97 a întrebat:

Salut tuturor! Calculatorul meu are o problemă:
când îl restartez, nu mai intra în desktop(infinite restart loop; sistemul de operare nu trece mai departe de sigla windows-ului(7)). Problema aceasta o am de doi ani, însă când am achiziționat unitatea centrală nu avea această problemă. După aproape un an de la cumpărare a apărut această defecțiune (nu sunt sigur dar am impresia că din cauza unui driver video a apărut). Trebuie să precizez faptul că calculatorul nu mai are în rest nici o altă problemă de hardware și software. Cum pot repara această problemă?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Dacă nu te deranjează lasă-l așa. Dacă ai chef, timp, pricepere fă o reinstalare completă precedată de o formatare a HD.

Se zice să nu modifici/depanezi ceea ce funcționează

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Adică de un an nu pornește ci rămâne bloca la siglă?

| Gax97 explică (pentru sierra1):

Doar restartul nu merge.

| Gax97 explică (pentru sierra1):

De pornit pornește calculatorul.

| sierra1 a răspuns:

și nu-ți rămâne pe ecran albstru cu niște mesaje pe acolo?

| Gax97 explică (pentru sierra1):

Nu. Nu imi apar.

| sierra1 a răspuns (pentru Gax97):

Dacă nu te deranjează lasă-l așa. Dacă ai chef, timp, pricepere fă o reinstalare completă precedată de o formatare a HD.

Se zice să nu modifici/depanezi ceea ce funcționează

| LPCTSTR a răspuns:

Ai mers la un service?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa-i reinstalezi Windows-ul.
Daca era de driver video, el merge cu cel implicit pana la post, ti-ar fi ramas negru.
Incearca si safe mode apasand de mai multe ori F8 cat e Windows-ul pe sigla.

| Robert2090 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul, si daca nu merge scoate bateria de bios si pune-o la loc.