| SefuTauMereu a întrebat:

Salut tuturor! Cine imi spune si mie cum pot sa schimb windows-ul la un hdd(hard-drive) maxtor ata 120GB,dar cu o mica problema,eu hdd l-am luat dintr-un targ de la rromi,hdd e bun,si trebuie neaparat sa rezolv aceasta problema,cand pornesc pc-ul imi apare acolo sa dau START WINDOWS NORMALLITY parca SAFE MODE si mai multe, asa cand dau start normal imi apare o eroare tot ecranu devine albastru si scie cu alb la mijlocul paginii stop:0000007b si mai multe, ce sa ii fac cu safe mode se restarteaza si cand bag cd-ul cu widows nu-l ia DAU FUNDA VA ROG AJUTATI-MA

2 răspunsuri:
| R0cklash a răspuns:

Trebuie sa setezi din BIOS boot-priority pe CD-ROM in caz ca n-ai facut asta deja si iti va vedea CD-ul cu Windows. Ca sa faci asta intri in BIOS cu Del(delete) si cauti acolo BOOT. In caz ca nu te pricepi, recomand sa apelezi la cineva care se pricepe mai bine.

| SefuTauMereu explică:

Acest hdd e ata, eu aveam pe pc inainte sa il schimb un hdd sata cred, stii cumva cum se seteaza din bios ata sau sata, caci e o setare acolo si poate e pe sata