| Jusca_Adrian_1993 a întrebat:

Salut tuturor! Cu ceva zile in urma,intamplarea nefericita a facut ca o pulsatie mai puternica de curent sa-mi arda alimentarea unui laptop.Evident l-am dus la un service unde a fost reparat.Evident,persoana respectiva a deschis laptopul sa-mi demonstreze ca acesta functioneaza si ca reparatia a avut succes. Ajungand cu el acasa,am constatat ca acesta nu mai gaseste nici o retea cu ajutorul wireless-ului,decat doar daca apropiam foarte tare laptopul de modem sau de router,insa chiar si asa, cu un semnal foarte slab.Am incercat prin multe modalitati sa remediez problema instaland din nou driverul pentru wi-fi, instaland si windows-ul din nou fara nici un rezultat.Credeti ca acea pulsatie ar fi daunat sau pur si simplu acei oameni si-au insusit o piesa foarte buna? Mentionez ca inainte nu aveam deloc probleme.Eu nu pot sa imi explic ce ar fi de vina,dar nici nu pot sa ii invinovatesc fara nici o dovadawinking Ma puteti ajuta, pentru cei ce cunosc cat de putin.Multumesc! Fundaa big grin

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E posibil să fi uitat să cupleze antena (internă) la adaptorul WiFi încorporat, după reparație; există garanție la manoperă, du-te cu el înapoi!

| K0sti a răspuns (pentru mihai69):

Corect, este si asta o posibilitate! Ai un plus de la mine pentru asta!

| mihai69 a răspuns (pentru K0sti):

Păi, dacă murea, murea naibii de tot, dar faptul că merge dar are nivelul semnalului slab, ceva mai bine lângă emițător, la asta mă duce prima dată cu gândul; mai ales că firele alea pleacă de pe placa de bază spre capac - mai mult ca sigur au uitat că(s)cații ăia să pună o mufă la loc...

| K0sti a răspuns (pentru mihai69):

Da, e posibil. Nu e musai sa moare de tot. Am mai intalnit placi de retea de laptop care tot asa faceau figuri la semnal. Chestia e ca placile astea se incing de le ia mama dracu, facie ouale pe ele si banuiesc ca se decalibraza ceva pe acolo si o iau razna. Daca asta se mai combina si cu un soc de tensiune...iti dai seama. Dar cum am spus e posibil sa ai dreptate.

| K0sti a răspuns:

Nu cred ca ti-au luat nimic, cred ca a decedat din cauza socului avut! Aprins-o pe picior gresit si asta a fost! Bine ca ai scapat doar cu atat! Se gasesc placi de retea, o poti inlocui!

| Jusca_Adrian_1993 explică:

Multumesc amandurora, am sa il duc si sper sa se remedieze problema.Revin cu un raspuns.