| MaimascuGeorge a întrebat:

Salut tuturor! Dacă mă puteţi ajuta, vă rog să-mi spuneţi configuraţie de PC, în general pentru cs 1.6 şi CS:GO. Bugetul să fie până în 14 mil. plus un monitor (preţ separat). FUNDA!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

P monitor cam cat ai putea sa dai?

3 răspunsuri:
| MaimascuGeorge explică:

5 mil.

| MaimascuGeorge explică:

5 milioane.

| sltlp a răspuns (pentru MaimascuGeorge):

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/823561/
citeste si comentariile de acolo
Ai cpu Intel dual-core din ultima generatie(lansat in 2013 q3)
4gb ram
gpu puternic, o sa poti ridica fara probleme detaliile in csgo.
500gb hdd
monitor cu rezolutie 1600*900(avantaj in cs 1.6 care nu detecteaza mereu rezoutiile ridicate gen 1080p, si in csgo). Citeste si comentariile din acel wishlist. Sau varianta 2, identica, dar cu un monitor 1080p: http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/823562/
Ambele se vor descurca foarte bine in jocuri.