| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! Este cineva pe aici priceput la programarea in PHP si care ma poate ajuta la o problema?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Care e problema?

| Clarx a răspuns (pentru suntserios):

Scuza-ma ca de abia acum iti raspund la mesaj! Am fost plecat din localitatea de origine de ieri seara si de abia azi pe la 11 am ajuns inapoi acasa.
Am doua formulare care nu imi merg:
Primul formular:
ap1053.html:

ap1053

Introdu o valoare numerica:

Introdu o alta valoare numerica:

ap1054.php:

Al doilea formular:
ap1055.html:

ap1055

Introdu o valoare numerica:

Introdu o alta valoare numerica:

Alege operatia pe care doresti
sa o faci cu cele doua:
Suma
Diferenta
Produsul
Citul

ap1056.php:

Dupa cum am postat mai sus, fiecare formular are cate 2 fisiere: unul html si celalalt php. Eu mai exact nu reusesc sa trimit catre server datele din formulare. Dupa ce completez formularul cu date si apas submit, imi apare o fereastra care spune ca nu a fost gasit obiectul/pagina vruta. Ca fapt divers, eu in PHP lucrez cu XAMPP si Notepad++, poate te ajuta acest amanunt in rezolvarea problemelor. Multumesc anticipat!

| Clarx a răspuns (pentru suntserios):

Scuze, vad ca TPU nu a postat codul scris de mine. Imi poti trimite intr-un mesaj privat o adresa de email de a ta ca sa iti pot trimite fisierele respective?

| suntserios a răspuns (pentru Clarx):

Gasesti tu o modalitate sa pui codul undeva, eu nu dau mail ul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti rezolva pe Stackoverflow orice problema legata de programare in general.