| ElenaSt2011 a întrebat:

Salut tuturor.

Imi poate scrie cineva cum se pot sterge poze din cadrul paginilor scanate si ulterior, sa fie salvate, fara a se mai vedea nimic din pozele acelea?

Am nevoie sa stiu pentru ca vreau sa printez niste pagini care contin reguli despre slabire si au si niste poze cu fructe si fete care poarta niste pantaloni mai largi, aratand ca au slabit, poze care nu folosesc cui citeste informatiile. La printarea in oras este mult mai scumpa imprimarea paginilor care contin si poze.

Pentru a pastra doar textul scris, fara poze, am incercat deja edit - cut selection, apoi edit - cut - area outside of the selection si edit - crop selection, edit - auto crop borders, fara nici un rezultat.

Fie se stergea poza selectata si ramanea un dreptunghi complet negru, care va aparea si la printare, costand mai multi bani, fie era selectata doar poza si nu se mai vedea ulterior nimic din textul cu informatii, unde se gaseste ceea trebuie printat.

Va multumesc in avans.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Incearca cu Paint, din Windows. Ai pictograma de selectie zona. Iti alegi spatiul de sters (poza) si dai Cut sau Delete si ramane doar textul.
http://imgur.com/iOuE4kE
Mai sunt si alte aplicatii asemanatoare de editat pozele sau fisierele scanate.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Cu Paint, din Windows!