| MariuS88c a întrebat:

Salut tuturor, imi puteti recomanda un pc care sa fie cat de cat de gaming ( sunt dispus sa il fac si pe piese), pe el as dori sa ruleze jocul Counter Strike: Global Offensive pe grafici maxime undeva la 50/60 fps.
Vreau mai multe sugestii!
Dau funda!

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

I5 4460
Placa de baza cu socket 1150 pentru procesor
Placa video gtx 970
8-16 GB de ram ( depinde de tine )
HDD... de cat vrei tu, cat spatiu ai nevoie, ti-as recomanda sa iei si un SSD, ca nu sunt asa scumpe, dar iar depinde de tine.
O sursa sanatoasa certificata gold daca se poate de 600W sa tina bine sistemul.
Carcasa... nu stiu, personal as lua una antifonata
Si cam atat. Depinde foarte mult de cati bani ai. ce ti-am zis eu aici ajunge pe la vreo 3500-4000 lei...

| StochitaCatalin a răspuns:

Conteaza foarte mult bugetul.
r7 260x+amd fx 6300 + 4gb ram.
Aceasta este si configuratia pe care o am eu si pot sa iti spun ca sunt foarte multumit de ea si CS:GO merge pe full cu peste 60 fps