| MariusA99999 a întrebat:

Salut tuturor! La pc pe placa video dedicata si la monitor am 2 mufe(VGA si DVI). Intrebarea mea este: pot conecta mufa VGA la tv iar mufa DVI sa fie conectata la monitor? Se intampla ceva cu placa video daca am televizorul si monitorul pornite in acelasi timp (adica sa imi afiseze ce este pe pc pe ambele ecrane)?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Dacă e vorba despre asta:
http://www.amd.com/en-us/products/graphics/desktop/5000/5450#
atunci vestea bună e că suportă chiar... trei monitoare! (pe fiecare dintre cele 3 ieșiri: VGA, HDMI și DVI).

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă placa suportă două display-uri (probabil că da, majoritatea au capacitatea asta în ziua de azi), o să meargă.
Dacă nu, va merge un singur display din cele două, sau în cel mai fericit caz, vei avea pe ambele o singură imagine.
De stricat, n-ar trebui să se strice nimic, chiar dacă nu știe decât un display.

| MariusA99999 explică (pentru mihai69):

Pot afla cumva daca suporta doua display-uri?
Eu placa video am luat-o aproximativ cu 2 ani in urma si este Radeon HD5450.
Pur si simplu vreau ca sa am aceeasi imagine pe ambele display-uri.

| mihai69 a răspuns (pentru MariusA99999):

Dacă e vorba despre asta:
http://www.amd.com/en-us/products/graphics/desktop/5000/5450#
atunci vestea bună e că suportă chiar... trei monitoare! (pe fiecare dintre cele 3 ieșiri: VGA, HDMI și DVI).

| teroristul520 a răspuns:

Depinde de Plaga video daca are 2G (giga) da da daca are mai putin nu suporta funda?

| MariusA99999 explică (pentru teroristul520):

Scuza-ma dar am uitat sa precizez ca este de 2GB

| mihai69 a răspuns (pentru MariusA99999):

Nu era nevoie de precizat cât RAM are. Poate avea și 128 MB și tot e capabilă de a afișa pe mai multe monitoare dacă așa a fost proiectată (la o rezoluție mult mai mică față de a ta, e adevărat - dar de putut, poate)!