| LoveKickboxing a întrebat:

Salut tuturor. Mi-a apărut o eroare de aia..Blue Screen, am reinstalat windowsul dar eroare persista si acum nici windowsul nu l mai pot instala pana la capăt ca imi da restart. Cum o rezolv? Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| dfeel a răspuns:

Nu neaparar. Memtest este un program pe care il iei de pe net si il scrii pe un CD sau il pui pe un stick bootabil.
Apoi bootezi de pe drive-ul respectiv si il lasi sa ruleze pana termina. In timpul asta va testa placutele de memorie si iti va spune daca sunt erori.

4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Posibil sa ai erori la memoria ram, incearca sa pornestu cu placuta de ram separat. si vezi ce se intampla

| NAT0 a răspuns:

Deci ori nu mai ai pasta pe procesor, ori ai nevoie de ram ori ai probleme cu hddul/ssdul.

| dfeel a răspuns:

Pentru inceput ruleaza un Memtest ca sa vezi daca e totul in regula cu RAM-ul.
Apoi trecem la verificarea HDD-ului happy

| LoveKickboxing explică (pentru dfeel):

Deci il duc la un service

| dfeel a răspuns (pentru LoveKickboxing):

Nu neaparar. Memtest este un program pe care il iei de pe net si il scrii pe un CD sau il pui pe un stick bootabil.
Apoi bootezi de pe drive-ul respectiv si il lasi sa ruleze pana termina. In timpul asta va testa placutele de memorie si iti va spune daca sunt erori.