| ScaryBum a întrebat:

Salut tuturor! Sa incepem cu unitatea mea : procesor: Intel pentium dual core e5700 de 3. 0GHz ( 3.15 GHz overclock ), 4GB ram ddr3 1333MHz, placa video MSI gforce gt 740 2 gb gddr5, sursa de 450 w si Hdd 500GB. Bun, deci placa mea video spune ca ii trebuie sursa de 400w si ca rezolutia maxima este de 2560x1600(digitala). Inainte sa instalez placa video monitorul suporta maxim 1920x1080 dupa ce am instalat placa video monitorul suporta 1366x768. Lasand asta la oparte, toate jocurile merg perfect la maxim cu exceptia la gta iv care oricum as seta graficele jocului tot are momente de lagg. Am citit pe mai multe siteuri si din ce am inteles problema poate fi de la sursa... La procesor am schimbat pasta termica, calculatorul nu are pic de praf, chiar nu stiu ce are. Tot ce vreau sa cer este AJUTOOOOOOOOOOR, HELP ME PLEASE,bitte helfen Sie mir, 私を助けてください. Funda + multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Klaudiu214 a răspuns:

Salut nu are nimic pc-ul tau si nici placa video. gta iv are momente de lag pentru ca gta iv este optimizat doar pentru console, de accea gta iv are momente de lag si eu am la el lag.

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

La gta 4 am si eu lag orice rezolutie sau preset as pune. Si am un i5 4460, 6gb ram si un gtx 750ti. nu te ingrijora ca nu ai nimic!

| DoK a răspuns:

Deci uite scoate drivere speciale pentru placa ta video de pe saitu oficial nVIDIA. Daca imi scriii ce windows folosesti eu pot singur sa iti trimit linkul la driver. El o sa-ti rezolve toate problemele si cu rezolutia si cu lagurile.
Gtx 740 nu e chiar foarte nebuna de asta si sunt prezente laguri si in plus la aceasta GTA IV este foarte rau optimizata.

| ScaryBum explică (pentru DoK):

Windows 7 profesional x64

| DoK a răspuns (pentru ScaryBum):

Http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/79891/en-us
utete scoate driverul dai instal si o sa vezi ca oricum o sa simti efectul.

| ScaryBum explică:

P.S Placa video am cumparat-o acum 3 zile

| ScaryBum explică:

Va multumest tuturor pentru ajutor si rau imi pare ca nu pot da mai multe fundite.

| DoK a răspuns (pentru ScaryBum):

Si cum ai pus driverul? Vreau sa aflu daca ai avut ceva efect?