| ElenaSt2011 a întrebat:

Salut tuturor.

Va rog sa imi scrieti care este secretul din spatele cursurilor online gratuite? Cum se castiga bani in urma postarii lor pe internet?

Am gasit intamplator cursuri online de engleza si germana, atat pe Google cat si pe Youtube si accesandu-le, am vazut ca unele au chiar mai multe lectii pe diverse teme, toate postate de aceeasi firma.

Daca sunt gratuite, ce au de castigat ca le posteaza? Exista vreun secret cu ajutorul caruia se pot castiga bani in urma postarii de lectii gratuite (de limbi straine, de exemplu)? Daca da, cum pot afla care este acela?

La fel trebuie sa stea treaba si cu aplicatiile gratuite pentru telefonul mobil, nu-i asa?

Intreb asta deoarece am si eu zeci, poate chiar peste 100 de lectii si dialoguri in engleza si germana, compuse de mine si multe din ele sunt mai detaliate decat multe din lectiile gasite pe internet. Am atat lectii detaliate cat si schematice.

As vrea sa le pun si eu pe internet, dar, nu stiu care este metoda de a castiga bani in urma postarii lor gratuite pe internet.

Iar sa le pun gratuit pe internet, ce rost ar avea?

Mai ales ca am muncit mult timp la ele.

Atentie - cursurile despre care eu am scris nu se afla pe site-uri de reclama, ci sunt cursuri independente pe site-uri care ofera numai cursuri de invatare a limbilor straine - site-urile despre care scriu nu au alte informatii sau tab-uri cu alte tematici pe site.

Va multumesc anticipat tuturor celor care imi veti raspunde.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Utilizatorii cu aceste video inregistrare pur si simplu isi fac garantat reclama la site-ul lor, doar faptul ca au x k vizualizari atrag utilizatori pe site-ul lor, sau atrag utilizatori sa caute pe google denumirea acelui utilizator/companie si etc. Prin subscriberi iar au gen "Reclama". Unii pun cursuri gratis pur si simplu, nu-i un motiv pentru care sa ia bani, deoarece sunt relativ usoare acele cursuri, nu intra in detalii foarte multe, de ce se conjuga verbul acela la infinitiv sau imperfect compus si toate cele, intelegi exact ce vreau sa spun. Ca sa iau atestatul de cambridge b2 a trebuit sa fac cursuri/meditatii atat online cat si fizic, contra-cost, aia inseamna curs platit, cele de pe internet sunt degeaba sincer.