| nashu40 a întrebat:

Salut tuturor!
Vreau sa fac o copiere DVD cu Nero si nu merge. Isi creeaza imaginea, cere DVD gol, il pun in unitate si...nimic, nu il recunoaste. Am incercat cu mai multe tipuri de DVD blank. Am verificat, era selectata unitatea DVD RW de sus...Ce setari mai trebuiesc ca sa mearga, sau care e cauza de nu merge?
Multumesc anticipat si o zi buna tuturor!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Simplu, sigur unitatea ta optica suporta sa scrie DVD/RW?

| nashu40 explică (pentru anonim_4396):

Absolut, doar am mai copiat RW cu el, ba chiar si DL-uri. De data asta insa nu-mi dau seama de ce nu vrea sa mearga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nashu40):

Burnaware pare perfect in cazul tau!

| octav005 a răspuns:

Foarte posibil sa nu mai citeasca fotocelula acel DVD.
MI SA intamplat si mie. cu aceeasi unitate optica CD ROM, am facut niste DVD cu diferite fisiere, muzica filme, poze. era un DVD -R double layer de 8, 5gb. ACEL dvd sa copiat cu succes. a functionat cateva luni, apoi nu mai citea.

L-AM desfacut si am curatat fotocelula cu vata inbibata in spirt. A mai mers pana ce a mers. pana na mai citit deloc.

parerea mea este ca iti trebuie o alta unitate optica.