| djfreesh a întrebat:

Salut,un antivirus gratuit bun imi puteti recomanda, in afara de avast free nu mai este bun deloc avast!

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu există cel mai bun antivirus.99% din acest programe îs prostii comerciale, ce detectează doar aşa numiţii viruşii, viruşi care sunt lansaţi pe internet chiar de producătorii acestora, cu scopul de a instaura panica printre utilizatori, ca să îi determine sa cumpere versiunile pro ale acestor programe.
ce la bun antivirus eşti chiar tu, utilizatorul de calculator. Dacă tu ca user nu accesezi siteri dubioase, nu folseşti soft şi Windows contrafăcut nu ai cum să te virusezi. Testat şi dovedit.
dacă vrei o soluţie de protecţie încearcă reţeta asta.Pare complicată dar e deosebit de simplă:
Instalează ClamWin:
http://www.clamwin.com/content/view/18/46/
Dacă ai chrome sau firefox instalează asta în browser:
http://www.bitdefender.com/solutions/trafficlight.html
și
Addblok pentru firefox
https://addons.mozilla.org/ro/firefox/addon/adblock-plus/
Sau pentru chrome
https://chrome.google.com/......cddilifddb
Și baza îi să nu intrii pe tot felul de site-uri suspecte și să nu descarci soft din surse ilegale în gen FileListe sau torrenze.
Cu Clam Win-ul e suficient să scanezi sistemul o dată pe săptamână precum şi fişierele ce le vei introduce în calculator de pe stik-uri, etc.
Soluția asta nu va încetinii sistemul de loc, și o să vezi ca Windows-ul va fi mult mai responsiv, adica va lucra mai repejor, mai ales dacă e și optimzat, instalat fără loader și actualizat la zi.
Succes

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca cu Bitdefender online. Este gratuit 30 zile si este mai bun ca Norton Eset, Avast, etc.

| darrio2007 a răspuns:

Eu am Bitdefender Antivirus Free Edition.Ti-l recomand.Sunt multumit de el.

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

Bitdefender e cel mai bun antivirus. De departe.

| Mihai_Myshu_1994 a răspuns:

Microsoft esential security daca ai un pc mai modesc sau Norton daca ai un pc bun.

| magazindecadouri a răspuns:

Nu stiu daca este cel mai bun, dar iti pot spune ca-si face treaba destul de bine mai ales daca stii sa umbli la setarile lui, Norton si Bitdefender... lasa de dorit! Incearca www.avira.com

| Georgcool02 a răspuns:

Cauta pe internet sa-ti descarci Norton antivirus gratuit.Eu il am instalat si este foarte bun. Sper ca te-am ajutat happy

| LegumaColor a răspuns:

Avira. Da funda ca-s fata.