| IonutzBogdan1905 a întrebat:

Salut,un baiat de la mine din liceu vinde un ego aio cu 35 de lei cu tot cu lichid la 30 de mil.Problema este ca nu scoate fum, el zice ca ar fi de la rezistenta.
Tigara mai poate avea si alte defecte ascunse? Daca da, care?

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

Ca o paranteza, principalul defect e atunci cand functioneaza. Ce rost are sa mai adaugi substante nocive la aerul care e si asa destul de poluat. Cand suntem OK, nu ne dam seama cum e sa fii bolnav si dupa aceea e prea tarziu. Nu e deloc OK, nici sa fii bolnav, nici sa frecventezi spitalele.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Rezistenta este sufletul aparatului. Fara ea nu functioneaza.
Rezistenta de schimb gasesti greu sau deloc.

| IonutzBogdan1905 explică (pentru Bula):

O rezistenta de ago aio este 20 de lei nu? se poate schimba?

| Bula a răspuns (pentru IonutzBogdan1905):

Daca e doar 20 lei, atunci comanda-ti deodate 2-3 bucati, fiindca este singurul component care se uzeaza /se strica. Daca le comanzi impreuna, atunci trebuie sa platesti un singur transport cu curier (tot cca. 20 lei).

| IonutzBogdan1905 explică (pentru Bula):

Pai sunt la mine in oras rezistente

| Bula a răspuns (pentru IonutzBogdan1905):

Si atunci cine /ce te opreste?