| Andiiiiiiiii a întrebat:

Salut, un mic ajutor va rog, am un laptop packard bell pe care aș vrea sa-l readuc la setarile din fabrica. Cum?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista asa ceva! Laptopul poate sa arate ca in fabrica decat daca-i scoti memoria RAM adaugata sau un HDD adaugat (schimbat). Laptopul nu-i telefon sa-i dai factory reset (Hard Reset).
Singura soltie este este sa-i cureti registrii, sa-i dai o curatare de virusi cu antivirus sau sa schimbi (prin stergerea celui vechi) Windowsul. Nu este o operatiune grea dar trebuie sa ai o licenta de la cel vechi si multa rabdare. Apropo! Laptopul poate iesi (in cele mai multe cazuri) di fabrica fara un sistem de operare si distribuitorul sau vanzatorul sa-i puna unul. Telefonul iese doar cu sistem de operare.